تعریف ساختارهای شکست منابع و تخصیص ها در MSP | (قسمت ۲۳ام)

تعریف ساختارهای شکست در ام اس پی

 

 

ساختارهای شکست منابع و تخصیص ها در MSP

 

ساختارهای شکست منابع و تخصیص ها در ام اس پی : همانطور که گفته شد، ساختارهای شکست را می توانید با هر فیلد یا ترکیبی از فیلدهای اصلی یا اختصاصی بسازید. ولی بهترین راه استفاده از کدهای ساختاری است. در این قسمت طراحی و مقداردهی این کدها را خواهید آموخت و گروه بندیِ آن ها نیز توضیح داده می شود.

کد ساختاری مورد نظر خود را (مثلا Outline Code1) به جدول اضافه کنید. بعد از آن روی عنوان آن کلیک راست کرده و از منویی که باز می شود Custom Fields را انتخاب کنید تا کادر محاوره شکل زیر باز شود.

 

 

روی Rename کلیک کرده، نام مناسبی به کد ساختاری بدهید. به یاد داشته باشید که هرگاه قصد دارید از یکی از فیلدهای اختصاصی استفاده کنید، حتما نامی هم به آن بدهید تا بعدا اشتباهی پیش نیاید.

بعد از تعیین نام، روی Lookup کلیک کنید تا کادر محاوره شکل زیر باز شود.

 

 

روی Code Mask کلیک کنید تا قسمت مربوط به آن باز شود.

 

 

روی Edit Mask کلیک کنید تا کادر محاوره شکل زیر باز شود.

 

 

در این کادر باید با همان ترتیبی که در مورد اختصاصی سازی WBS توضیح داده شد، سلسله مراتب کد ساختاری را مشخص کنید. تفاوت عمده در این است که تعداد سطوح کد ساختاری به تعداد ردیف هایی که در این جدول تعریف کرده اید محدوده خواهد بود.

اکنون باید تصمیم بگیرید که قصد دارید کد ساختاری تنها از مقدارهای مشخص شده ای استفاده کند یا هر مقداری که با Mask سازگار باشد مجاز به شمار آید. اگر قصد ندارید مقدارها را مشخص کنید، به قسمت Data entry options رفته، گزینه اول را فعال کنید.

 

 

سری آموزش های نرم افزار ام اس پی

می خواهم تمام آموزش های ام اس پی را بخوانم

اگر گزینه اول فعال باشد، مقدارهایی که کاربر وارد می کند پذیرفته شده، به جدول Lookup نیز اضافه خواهند شد؛ در غیر این صورت فقط مقدارهایی که در جدول Lookup وجود دارند قابل قبول خواهند بود.

اگر گزینه دوم را فعال کنید، فقط کدهایی قابل قبول خواهند بود که در پایین ترین سطح کد ساختاری قرار داشته باشند. پیش از این نیز گفته شه بود که برخی برنامه ریزان علاقه دارند کدهای ساختاری را طوری طراحی کنند و به کار بندند که تمام عناصر زیرمجموعه پایین ترین سطح آن ها شوند، در حالی که این مسئله اجباری نیست.

برای مشخص کردن مقدارهای قابل قبول، به قسمت Lookup table رفته، مقدارها را در لیست وارد کنید. برای مشخص کردن سلسله مراتب مقدارها، از دکمه های فلش مانند یا میانبرهای Shift+Alt+Left وShift+Alt+Right استفاده کنید.

 

 

بهتر است عنوان هایی که در ستون Value وارد می کنید خلاصه و ساده باشند. اگر لازم باشد می توانید شرح کامل تر را در ستون Description در مقابل هر عنوان وارد کنید. این شرح به جای عنوان در سرفصل هایی که در زمان گروه بندی ساخته می شوند نمایش داده خواهد شد.

اکنون می توانید از کادر محاوره خارج شوید.

برای مشخص کردن کد ساختاری فعالیت ها، فعالیت مورد نظر خود را انتخاب کرده، مقدار را در فیلد وارد کنید .اگر مقدار وارد شده مطابق تعاریف باشد، پذیرفته شده، در غیر این صورت پیغام اخطار داده خواهد شد. اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید، تعریف سلسله مراتب یا Mask است. نکته دوم این است که تعداد سطوح هر کد باید پایین ترین باشد یا از سطوح بالاتر نیز می توان استفاده کرد؛ آخرین تنظیم این است که فقط مقدارهای جدول Lookup پذیرفته می شود یا سایر مقادیر نیز قابل قبول هستند.

به جای تایپ کردن مقادیر، می توانید روی فلش کوچکی که در سمت راست فیلد وجود دارد کلیک کنید تا مقدارهای موجود نمایش داده شوند.

 

 

معمولا فقط به فعالیت ها مقدار می دهند، زیرا خلاصه فعالیت ها در واقع نوعی شیوه تعیین ساختار هستند و قرار نیست که در سایر ساختارهای شکست نیز ظاهر شوند.

شکل زیر برنامه نمونه را بعد از وارد کردن مقدار برای کد ساختاری تعریف شده، نشان می دهد.

 

 

در گروه بندی علاوه بر دسته بندی گرافیکی اطلاعات، برخی از فیلدها خلاصه سازی نیز می شوند. به عنوان مثال ،شکل زیر برخی از فیلدهایی که در گروه بندی خلاصه سازی می شوند را نشان می دهد. در این حالت سرفصل های گروه بندی دقیقا مانند خلاصه فعالیت ها، که سرفصل های سلسله مراتب اصلی (WBS) هستند، عمل می کنند.

 

 

 

آموزش مرتبط برای شما : ساختار شکست کار پیشرفته در نرم افزار MSP | (قسمت ۲۲)

 

گروه بندی کدهای ساختاری

همانطور که تا کنون دیدید، هر فیلد معمولی یک سطح به ساختارهای شکست ثانوی یا اصطلاحا گروه بندی اضافه می کند. اگر به عنوان مثال گروه بندی را بر اساس ۵ فیلد طراحی کنید، ساختار شکستی ۵ سطحی به دست خواهید آورد. راه حل اصولی برای پیاده سازی ساختارهای شکست، استفاده از کدهای ساختاری است، که Outline Code1 تا Outline Code10 هستند. می توانید با هرکدام از این کدها تعداد نامحدودی سطح بسازید و عناصر را با آن ها دسته بندی کنید. به عنوان نمونه برای برنامه قبل کدی دو سطحی در Outline Code1 تعریف شده بود. مقدار این کد نیز برای تمام فعالیت ها وارد شده بود. اکنون می توانیم گروه بندی را مطابق شکل زیر تعریف کنیم.

 

 

این گروه بندی نمای شکل زیر را به وجود می آورد.

اگر مایل باشید که خلاصه فعالیت ها و فعالیت های تعریف شده در WBS اصلی با رنگ از هم مجزا شوند ،می توانید فعالیت ها را بر اساس Outline Number، که کدی ساختاری است، گروه بندی کنید.

 

 

البته در این روش تمام خلاصه فعالیت ها به یک رنگ نمایش داده می شوند. متاسفانه در مورد این فیلد امکان مشخص کردن محدوده و سطح وجود ندارد، در نتیجه نمی توانید آن را به مراحل مختلفی خرد کنید و به هرکدام رنگ جداگانه ای بدهید.

 

مطلب مرتبط : آموزش تسطیح منابع در ام اس پی(MSP) |(قسمت ۲۰)

 

ساختار شکست منابع در MSP

 

اگر از سیستم سازمانی استفاده نکنید، منابع سلسله مراتب نخواهند داشت. به عنوان مثال ،Resource Sheet تمام منابع را هم سطح نشان می دهد.

 

 

در این حالت می توانید بدانید که به هریک از منابع چه مقدار کار تخصیص داده شده و چه هزینه ای متناظر با آن است؛ ولی به عنوان مثال اگر این منابع در سه گروه مختلف با سه سرپرستی مستقل قرار داشته باشند ،نمی توانید اطلاعات خلاصه سازی شده آن سه دسته را در اختیار داشته باشید. در این حالت می توانید برای آن ها یک کد ساختاری تعریف کنید.

 

 

از آن می توان منابع را بر اساس کد ساختاری گروه بندی کرد.

 

 

اکنون می توانید اطلاعات مختلف را خلاصه شده کنترل کنید. به عنوان مثال می توانید بدانید که هرکدام از گروه ها چه مقدار هزینه دارند، چه مقدار کار کرده اند، پیشرفت آن ها بر اساس شاخص های مختلف تا چه حد با مقدارهای برنامه ریزی شده متفاوت است و مانند آن ها. هیچکدام از اطلاعات گفته شده بدون استفاده از گروه بندی مستقیما قابل دریافت نیست.

پیاده سازی ساختار شکست منابع هیچ تفاوتی با ساختارهای شکست فعالیت ها که پیش از این توضیح داده شده بود ندارد.

 

مطلب مرتبط :  ساختار شکست کار (WBS) چیست و اجرا در نرم افزار MSP(قسمت ۵)

ساختار شکست تخصیص ها در نرم افزار MSP

اطلاعات Project سه نوع است: فعالیت، منبع و تخصیص. با این حال، دسترسی به تخصیص ها به سادگیِ دو نوع دیگر نیست و قابلیت های نرم افزاری آن ها نیز محدودتر است. در مورد گروه بندی نیز روند کار کمی با گروه بندی فعالیت ها و منابع فرق دارد.

اولین قدم در گروه بندی تخصیص ها، مراجعه به یکی از نماهایی است که تخصیص ها را نشان می دهند، یعنی Task Usage یا Resource Usage نمای شکل زیر یک Task Usage برنامه نمونه را نشان می دهد.

 

 

در این نما تخصیص ها با نام منابعِ متناظر با آن ها، زیرمجموعه فعالیت ها نمایش داده شده اند.

برای گروه بندی تخصیص ها، به کادر محاوره تعریف گروه بندی رفته، گزینه Group assignments, not tasks را فعال کنید. به این ترتیب مشخص می شودکه قصد دارید تخصیص ها را گروه بندی کنید. بعد از آن معیار یا معیارهای گروه بندی را وارد کنید. شکل زیر نمونه ای از تنظیم ها را نشان می دهد.

 

 

وقتی گزینه Group Assignments فعال شده باشد، فیلد Field Type جدول نیز فعال خواهد بود و می توانید در آن Assignment و Task (در نمای Task Usage) یا Resource (در نمای Resource Usage) را انتخاب کنید .این مسئله مشخص می کند که تخصیص ها بر اساس مقدارهای فیلد مشخص شده برای خود تخصیص یا برای فعالیت )یا منبع( مربوط به آن گروه بندی شود. در هر دو حالت آنچه در نتیجه گروه بندی قرار خواهد داشت ،تخصیص ها خواهند بود.

شکل زیر نتیجه گروه بندی قبل را نشان می دهد.

 

 

در این حالت مشکل بزرگی که وجود دارد این است که در نام تخصیص ها تکرار وجود دارد و به عبارت دیگر ،مشخص نیست که هر تخصیص به کدام فعالیت مربوط است. برای رفع این مشکل باید معیارهای بیشتری برای گروه بندی تعریف کنید. به عنوان مثال می توانید با اضافه کردن معیار Name، کاری کنید که نام فعالیت های مربوطه نیز نمایش داده شوند.

 

 

نتیجه در شکل زیر نمایش داده شده است.

 

 

اگر مایل باشید که علاوه بر نام فعالیت ها، خلاصه فعالیت های آن ها هم نمایش داده شوند، می توانید معیار Outline Number را هم به معیارها اضافه کنید.

 

 

امیدواریم از این مطلب در سایت صنایع سافت که درباره آموزش ساختارهای شکست منابع و تخصیص ها در ام اس پی بود، لذت برده باشید. نظرات خودتون رو برای ما کامنت کنید تا ما بتونیم هر چه بیشتر از اونها واسه بهتر شدنه تیممون استفاده کنیم.

 

 

 

1

 

کارشناسی رشته مهندسی صنایع، فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ و علاقه مند به استارت اپ ها هدفم اینه که بازار کار رشته صنایع رو برای فعالین این حوزه شفاف تر کنم.

اگر این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود هم به اشتراک بگذارید تا بقیه هم از این مطلب استفاده لازم را ببرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.