مهارت های مهندسی صنایع

مهارت های ارتباطی ویژه مهندسان صنایع برای موفقیت در کسب و کار

مهارت های ارتباطی برای مهندسان صنایع

مهارت های ارتباطی یکی دیگر از مجموعه مهارت هایی است که هر مهندس صنایع در محل کار خود باید بلد باشد. لذا اگر مهارت های ارتباطی خوبی ندارید بعنوان یک مهندس صنایع دارای یک نقطه ضعف بزرگ هستید و اگر این مشکل را برطرف نکنید بزودی در محل کار خود بمشکل های متعددی برخواهید خورد.ما در این زمینه برای شما مهندسان صنایع عزیز مقاله ای اماده کرده ایم که امیدواریم بخوبی از آن برای رشد خود در محل کارتان استفاده کنید.

مهارت های ارتباطی

برای پیاده سازی یک کسب و کار موفقیت آمیز چه کاری باید انجام دهید؟ بعضی ها می گویند این هنر شناسایی فرصت ها و استفاده از آنها است ویا آماده سازی تیم برای استفاده از شانس. بعضی ها می گویند آمادگی و تربیت به بهترین شکل ممکن مردم را برای سخت گیری های دنیای کسب و کار آماده می کند.
هنوز هم دیگران همه چیز را در رابطه با ارتباطات میدانند. اما هیچ کدام از آنها داستان کامل را درباره مهارت های ارتباطی ارائه نمی دهند.

یک عنصر اصلی ضروری است: ارتباط موثر. در واقع، ارتباط قوی با بیش از هر عامل دیگری ممکن است پیشرونده در موفقیت تجاری وکسب و کار شما باشد. در برخی موارد، ارتباط به همه عوامل دیگر کمک می کند. ارتباطات به ما در مورد استفاده از فرصت های جدید یاد می دهد، آموزش های ما را مدیریت می کند و در نهایت ارتباطات مهم را حفظ و پرورش می دهد.
اما همچنین در یک کسب و کار به کارکنان، مشتریان و سهامداران؛ و در تقریبا هر جنبه دیگر کمک می کند.
در اینجا چند راه مهم برای بررسی و بهبود ارتباطات تجاری شما وجود دارد و مطمئن شوید که بیشترین استفاده را می کنید.

۱- به مردم آنچه که می خواهند بدهید.

این مورد درباره گفتن چیزی نیست که مردم میخواهند بشنوند.اما این بخشی از معادله است.  در واقع دانستن چگونگی صحبت با مردم است. به عبارت دیگر، ارتباطات خود را سازماندهی کنید تا بتوانید اطلاعاتی را که برای مخاطبان اهمیت دارند مهم تر کنید.
سخنرانان به طور طبیعی با استعداد این کار را به صورت خودکار انجام می دهند. این امر منطقی است که لیستی را که در ابتدا مهمترین اطلاعات را تشکیل می دهند، سازماندهی کنند، جایی که احتمال بیشتری پیدا می شود.

سیاستمداران در مسیر مبارزات انتخاباتی به طور منظم با این چالش مواجه هستند. آنها هرگز نمی دانند که چه کسانی به رویدادهای عمومی می آیند و چه سوالاتی که از طریق شهروندان و خبرنگاران دریافت می کنند. مشتری خود را به عنوان یک خبرنگار مهم تصور کنید: اطمینان حاصل کنید که تمام ارتباطات شما بر آنچه که بیشتر مورد توجه هستند بیشتر تأکید می کند.

۲-برخی از راه حل های حل مسئله سریع را، بیاموزید.

ممکن است فکر کنید که این بدون گفتن است، اما ارزش تکرار دارد: حل مسئله یک بخش ضروری از کسب و کار است. این مراحل ممکن است تا زمانی که شما یک مشکل روبرو نشوید ندانید که چطور به درستی آن را حل کنید.
چارچوبی برای واکنش به مشکلات جدید وجود دارد. حتی اگر یک مشکل کاملا نا آشنا باشد، یک دستورالعمل عملیاتی برای انعطاف آن سریع طراحی شده است. یک پروتکل به شما کمک می کند تا فعالانه باقی بمانید و حتی زمانیکه با مشکل خاصی مواجه می شوید، شما زمان کمتری را صرف خواهید کرد.

۳-از شیوه های خود استفاده کنید.

مردم با شیوه های گوناگون رشد می کنند و با چیزهای مختلف راحت و ناراحت هستند. با وجود اختلافات ما، باید همه کارهای خوب انجام دهیم. در یک مقاله برای شرکت، تیم Askew می نویسد: “دلیلی برای رفتار و حسن نیت وجود دارد و این به تنهایی خوب نیست. هدف از رفتار ما این است که ما یک ساختار عملی برای مقابله با یکدیگر داشته باشیم … چسب تمدن و نقشه جغرافیایی برای مقابله با تجارت روزمره است. “آرزوهای اجتماعی در تعاملات چهره به چهره و ایمیل ها ضروری است .

در حال حاضر نیز به روابط مشتری در رسانه های اجتماعی اعمال می شود، در حالی که افزایش دید، باعث می شود که مهمترین وظیفه ی پاسخ سریع و مودبانه به نگرانی های مشتری باشد. داشتن رفتارهای خوب و آرامش اجتماعی باعث ایجاد هرگونه تعامل، کسب و کار یا غیره می شود.

۴-تمرین هوش هیجانی

هوش هیجانی در حال هماهنگی با احساسات دیگران است. این می تواند به همان اندازه توجه کردن و مراقبت های اضافی زمانی که کسی یک هفته سخت داشته باشد. هوش هیجانی بالا در کار، تعاملات اجتماعی را هدایت می کند و به مردم کمک می کند تا با هم موثرتر کار کنند.

این مورد ارتباطات را بهبود می بخشد و به تیم ها اجازه می دهد تا به طور تفریحی درباره نظرات متفاوت صحبت کنند. رهبران شرکتی که به طور فعالانه به احساسات دیگران توجه می کنند، کارکنان آنها شادتر هستند و از آگاهی بیشتر اجتماعی برخوردارند، نسبت به تنوع احترام می گذارند و می دانند چگونه به مقابله با بحران دست یابند.

این بیشتر به تعاملات مثبت با فروشندگان و مشتریان تبدیل می شود. به ویژه در دنیای مدرن، که در آن تحرک و پذیرش در رفتار تجاری خوب اجباری است، مهم است که در مورد مسائل تاریخی و اجتماعی با هر حرکتی که انجام می دهید فکر کنید. دیگران به شما می گویند که شما چگونه با آنها رفتار می کنید.

۵-توجه به ارتباط غیر کلامی.

با وجودی که در تعدادی از مطالعات اهمیت ارتباط غیر کلامی برابر و بالاتر از ارتباطات کلامی است، همچنان به اشتباه درک شده و دست کم گرفته شده است. کسب و کارهایی که توانایی برقراری ارتباط غیرمستقیم را دارند، مزایای مشخصی در حوزه کسب و کار دارند، از جمله اعتماد به نفس و تقویت قدرت. اشکال صورت، وضعیت، تماس با چشم، صدا و حرکات دست همه در این دسته هستند. تسلط بر هنر ارتباطات غیر کلامی برای روابط تجاری آسان نیست، اما می تواند ابعاد جدیدی را در ارتباطات خود با همکاران و دوستان ایجاد کند.

۶-اما به آن تکیه نکنید.

ارتباطات غیرمستقیم بهتر است برای تکمیل درک یا تجربه شما از تعامل باشد، نه جایگزین ارتباطات پایه ای (به خصوص هنگام بحث در مورد مسائل مهم). به همین دلیل همیشه سیگنال هایی را که می بینید به عنوان یک گروه تفسیر می کنید. نشانه های خود را تنها از یک سیگنال نگیرید، بلکه به عنوان یک کل، و برای حالت کلی وضعیت بگیرید.نشانه های غیر کلامی ممکن است بسیاری از مشتری ها را ازرده خاطر کند.
به همین ترتیب، مهم است که در مهارت های ارتباطی که بکار میگیرید نشانه های غیرواقعی را که برای همکارانتان طراحی و کنترل کنید. احتمالا شما سرنخ ها و اطلاعات اضافی را همیشه در اختیار دارید، حتی زمانی که از آن آگاه نباشید. به آرامی و به دقت بررسی کنید که چگونه حرکات و عبارات ممکن است تفسیر شود، هر دو به شما کمک می کنند تا مردم را درک کنید.

۷-یک شنونده واقعی باشید.

این چیزی نیست که ناامید کننده و یا خسته کننده باشد، زمانی که مردم واقعا فقط منتظر فرصتی برای گفتن هستند شما هم یک شنونده واقعی باشید. یک نگاه ناخوشایند، وقفه در گوش دادن و توجه نکردن، همه عادت های گوش دادن ضعیف هستند.

این به ارتباطات غیرکلامی پیوند دارد. اطلاعاتی که ما با دیگران درمیان می گذاریم بسیار زیاد نیست. اگر شما موفق به داشتن یک شنونده خوب هستید، جهان به شما باز خواهد گشت. مردم دوست دارند به حرف های آن ها گوش دهید واین همان مهارت ارتباطی است.

این احتمالا ساده ترین راه برای ارتباط راحت است. فقط گوش دادن به آنچه آنها باید بگویند، و در واقع برای مکالمه حضور دارند. بویژه یک مهندس صنایع باید مهارت های گوش دادن عالی را تجربه کنند. اگر چه این کار به ظاهر شغل رئیس است که به مردم می گوید چه باید بکنید، اگر رئیس می خواهد از جانب زیردستانش قدردانی و ارزیابی شود، او واقعا به نگرانی گوش می دهد و سعی می کند درک کند. این توجه دقیق است که کارفرمایان خوب را از بد جدا میکند.

۸- فرضیه های چالش (مودبانه!)

هیچ کس مهارت ارتباطی به طور منفی گونه را دوست ندارد، اما شرایطی وجود دارد که تنها اقدام مناسب یک سوال کامل و دقیق در مورد موضوع است. طبیعت انسانی برای پیش بینی کردن است – هر روز ما را به صرفه جویی می کند، اما اگر شما یا فرد دیگری به نتیجه نادرست دست پیدا کنید، چه؟ برخی از مفروضات می تواند به طور روتین خطرناک باشد

برای روابط، معاملات تجاری و یا هر دو، و این شغل شما است که آنها را در زمانی که آنها را می بینید سوالات خود را مطرح کنید. ما خوانندگان ذهن نیستیم. به جای پیش بینی هایی درباره اینکه چرا یک همکار به ایمیل پاسخ نداده است، اگر مشتری از کار شما راضی باشد، یا اگر یک محصول نوآورانه سودآور باشد، سؤال بپرسید.

به واقعیت هایی که می دانید بسنده نکنید و بقیه را بگذارید. نمونه های زیادی از کسب و کارهای موجود در فرصت های واقعی از دست رفته است، زیرا آنها تا زمانی که خیلی دیر شده بودند، چالش های خود را درباره محصولات یا فناوری های جدید ندیده بودند. به طور کامل و باهوش تلاش برای درک زمینه مورد نظر برای سنجش ارزش آن است. هنگامی که زمان را به چالش کشیدن فرض میکنید، ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد موضوع کسب کنید و به عنوان یک نتیجه کسب و کارتان را بهبود ببخشید.

۹-سوال بپرسید.

این مورد ممکن است شبیه به متن قبلی باشد، اما واقعا متفاوت است. تقریبا به طور اتفاقی، زمانی که شما از مردم سوالاتی در حوزه اجتماعی و یا مهارت های ارتباطی می پرسید، دریافت اطلاعات در واقع یک هدف ثانویه است.

هدف این است که آنها را به صحبت کردن و استراحت بپردازید و فرصتی را برای تمرین مهارت های گوش دادن به آنها بدهید. در کسب و کار، اطلاعات بیشتر بهتر است، اما شما باید از سوالات مناسب برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنید.

سوالاتی که در این مورد مطرح می شود تلاش زیادی می کند، اما می تواند بعوان یک مهارت ارتباطی پاداش های زیادی را به همراه داشته باشد. اگر می دانید سوالاتی که می توانید بپرسید، می توانید اطلاعاتی را که می خواهید پیدا کنید و همچنین متادیتا را در مورد خودتان بنویسید. پرسیدن سوالات هوشمند یک راه برای نشان دادن صلاحیت و تخصص شما در مورد موضوع است و یک بخش ضروری از شبکه های کاری است.

۱۰- بدانید که چه زمانی قاطع باشید.

اگر چه بسیاری از راهنمایی های ما بر روی تردید کمتر تمرکز کرده اند، هنگامی که به طور قاطعانه مشغول به کار می شوید، تکرار پذیری می تواند تاثیر بزرگی داشته باشد، ای مورد تنها زمانی افزایش می یابد که افراد شما را به عنوان یک فرد حساس و محترم شناخته اند. این می تواند به شما نشان دهد زمانی که واقعا نیاز دارید، متعهد هستید.
اظهارنظر مستلزم این نیست که شما باید تهاجمی یا تحقیر آمیز باشید، بلکه باید روشن و موثر باشد. دستورالعمل ها را با قاطعیت انجام دهید تا مردم متوجه شوند.

مهارت های ارتباطی در کسب و کار خوب را از یک فرد عالی جدا می کند هنگامی که با افرادی که در سازمان شما به طور موثر ارتباط برقرار می کنید، از مشکلات احتمالی و بهتر شدن راه حل ها آگاه هستید.

شما در مورد هر جنبه ای از کسب و کار بیشتر مطلع خواهید شد و نگرانی های همکارانتان را درک خواهید کرد. اگر شما با مشتریان خود به خوبی ارتباط برقرار کنید، می توانید از مشکلات احتمالی و سایر مشکلات جلوگیری کنید. سیستم ارتباطی را در کسب و کارتان ارزیابی کنید و ببینید چگونه این نکات برای شما مفید است.

امیدواریم از این مقاله که درباره مهارت های ارتباطی بود، در صنایع سافت لذت برده باشید. هر سوال و نظری دارید برای ما کامنت بذارید، کمتر از یک روز پاسخ داده می‌شه 😉

۴/۵ - (۲ امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا