مهارت های مهندسی صنایع

آینده پیش روی مهندسی صنایع چیست و چه تغییری خواهد کرد؟

آینده مهندسی صنایع چیست؟

چه فناوری هایی به احتمال زیاد بیشترین تغییر را در مهندسی صنایع ایجاد میکنند؟این که آیا شما “مخزن کوسه” تماشا کنید و یا خواندن مبارزات مخفیانه مردم، اصطلاح انقلابی کاملا کمیاب است.تعریف “پیتر دراکر” از انقلاب این چنین است؛ انقلاب واقعی این است که فناوری یا فرایندها از یک بخش کاملا متفاوت،از یک بازار را از بین ببرد، مانند ژنتیک ارتقاء طب و اینترنت و تغییر همه چیز از تعاملات اجتماعی تا جستجوی اطلاعات.در این مقاله سعی میکنیم آینده مهندسی صنایع را مورد بررسی قرار دهیم.

چهار فناوری اغلب به طور خاص و چشمگیری باعث تغییر آینده مهندسی صنایع خواهد شد: اینترنت اشیا، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و چاپ سه بعدی.آینده مهندسی صنایع

اینترنت اشیا

یکی از مواردی که باعث تغییر آینده مهندسی صنایع خواهد شد اینترنت اشیا است.
اینترنت اشیا به سادگی از بالاترین سطح اتوماسیون در بسیاری از کارخانجات است. در برخی موارد، IoT به تنهایی “کارخانه” را به دنیای وسیع تر گسترش می دهد، موارد را ردیابی می کند تا زمانی که برای استفاده مجدد به آنها بازگردد، به استفاده از آنها پایان می دهد و بر آنها نظارت می کند.
شاید بزرگترین تاثیر اینترنت اشیا و توده های داده ای که در نتیجه آن جمع آوری می شود، همان چیزی است که ما و خلاقیت هایمان می توانند از آن استفاده کنند.

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی دست در دست یکدیگر؛تجزیه و تحلیل داده ها از مصرف کنندگان می تواند به بهبود در طراحی محصول، خدمات به مشتریان و تحویل محصول منجر شود.

بهینه سازی از طریق تجزیه و تحلیل داده ها سریع تر و دقیق تر می شود، زیرا ما هر دو ابزار تحلیل بهتر داده ها و سیستم های سریع تر را برای اجرای آنها توسعه می دهیم.این جایی است که درک تفاوت بین اطلاعات و دانش ضروری است، و این جایی است که مهندسان صنایع، بدون توجه به چگونگی هوشمند بودن AI، آنالیزهای صنعتی را پیدا خواهند کرد.

AI به طور فزاینده ای تبدیل به یک شریک در روند طراحی می شود. من فکر می کنم فرآیند طراحی تکاملی با نظارت انسانی دارای پتانسیل قوی است. و توانایی مدل سازی فرایندها و محصولات با افزایش اطلاعات تجربی در مورد چگونگی رفتار سیستم ها و قطعات در موقعیت های مختلف بهبود خواهد یافت.

چاپ سه بعدی

چاپ ۳D یک تکنولوژی برای قطعات کوچک و موارد منحصر به فرد است. بله، چاپگرهای ۳D ممکن است به دستگاه های CNC متصل شوند. با این حال، آنها از تولید بسیاری از اقلام به عنوان یک ماشین قالب گیری تزریقی یا اکسترودر، بسیار کمتر هستند، در مقایسه با قیمت واحد در هر واحد. کار برای ایجاد قطعات فلزی چاپ شده و محصولات چاپ شده از مواد دیگر در حال انجام است، اما چند دهه قبل از آن که خطوط تولید انبوه برای اکثر موارد جایگزین شود، ادامه خواهد داشت.

چگونه IoT می تواند بر آینده مهندسی صنایع تأثیر بگذارد

اینترنت اشیا از قلمرو تئوری به برنامه دنیای واقعی حرکت می کند. این به نوعی گسترش سیستم های نظارت بر تسهیلات است که بسیاری از IE ها با دنیای گسترده تر کار کرده اند، در حالیکه شبکه را به هر چیز دیگری در این مرکز گسترش می دهد از تجهیزات پشتی گزارش می دهد که مصرف انرژی به محصول نهایی خود را ادامه می دهد و همچنان برای ارسال اطلاعات به سازمان شما پس از حمل و نقل. چند راه وجود دارد: IoT می تواند بر مهندسی صنایع تأثیر بگذارد.

IE ها که در اتوماسیون صنعتی کار می کنند، نیاز به آموزش بیشتر در زمینه داده کاوی و تجزیه و تحلیل داده ها از طریق IoT می پردازند.
گسل های احتمالی و شکست های پیش رو باعث می شود مدیریت تولید بسیار فعالانه عمل کند.

اگر محصول حمل و نقل قادر به ارسال اطلاعات به تولید کنندگان برای تشخیص شکست نباشد، تجزیه و تحلیل بنحوی شکست میخورد.
اگر محصولات می توانند تولید کنندگان را به طور ناگهانی گزارش دهند، رایانه ها می توانند گزارش های خطا را به مایکروسافت یا اپل گزارش دهند، برای اطلاعات بیشتر در مورد علل ریشه ای هر نوع خرابی، اطلاعات بیشتری ارائه می شود.

تجربه کاربر به واسطه میزان اطلاعات IE در این زمینه تغییر می کند در مورد اینکه چگونه سیستم ها در واقع استفاده می شوند.
درست همانطور که مدیران نیاز به یادگیری نحوه استفاده از نرم افزار هوش تجاری دارند، مهندسان صنایع هم باید یاد بگیرند که چگونه از نرم افزارهایی استفاده شود که داده های IoT را خلاصه کرده و کارخانه های به طور فزاینده خودکفا را کنترل کنند.

کل تعمیر و نگهداری پیش بینی شده تبدیل خواهد شد به استاندارد که شامل اطلاعات بیشتر و تجهیزات بیشتر است. برای مثال، شما باید در جایگزینی سنسورهای نظارت بر همه چیز و همچنین تجهیزات خود برنامه ریزی کنید. برنامه نویسی و امنیت اطلاعات برای مهندسین صنایع به مراتب مهمتر است.
اتوماسیون هوشمند از بزرگترین یا جدیدترین کارخانجات تا بسیاری از تولیدکنندگان دیگر گسترش خواهد یافت.

امیدواریم از این مطلب در سایت صنایع سافت که درباره آینده مهندسی صنایع بود، لذت برده باشید. هر سوال و نظری دارید برای ما کامنت بذارید، کمتر از یک روز پاسخ داده می‌شه 😉

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)

احمد جعفری

کارشناسی رشته مهندسی صنایع، شاغل در حوزه دیجیتال مارکتینگ هدفم اینه که بازارکار رشته صنایع رو برای فعالین این حوزه شفاف‌تر کنم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا